Lahôdka pre pivárov – Sissin zimný špeciál

Súčasťou ponuky nášho pivovaru Pálffy Brauerei je aj pivný špeciál s názvom Sissin rozmar. V letnom špeciáli sme ho spojili s hroznovým muštom z vinárstva ViaJur a vzniklo tak pivo s lahodným závanom citrusových plodov, ideálne na uhasenie smädu počas horúcich letných dní.

S príchodom chladnejších dní sme receptúru upravili a spojili ho s jablkami, pomarančmi a zmesou korenín. Vďaka tomu vznikol ZIMNÝ ŠPECIÁL – vrchne kvasený polotmavý ALE s tradičnou chuťou vianočného perníka a vôňou vareného punču.

„Mojim cieľom bolo navariť pivo, ktoré svojou vôňou a chuťou pripomína obľúbený zimný nápoj – „svařák“. A keďže som pôvodným povolaním kuchár, tak som sa rozhodol do piva zakomponovať suroviny typické pre varenie vianočného punču.“ – prezradil o zimnom špeciáli náš sládek – Peter Kimák a dodal – „Základ piva bola postavený na receptúre piva Irish Red ALE a k tomu sme pridali vopred upečené jablká a pomaranče spolu s vianočným korením. A tak vzniklo zaujímavé pivo, ktoré svojou chuťou a vôňou skrášľuje nielen najkrajšie sviatky roka. Veď posúďte sami.“

Menu