Naše pivá
a ich krstní rodičia

Svetlý ležiak plzenského typu 10 %

Jozefova desinka
na
osvie
žt
enie

Svetlé nefiltrované, nepasterizované, spodne kvasené, výčapné pivo zlatistej farby so sladovým telom a horkosťou po použitých českých chmeľoch, ktoré vás nielen osvieži, ale aj osvieti, pretože ani po pár pohároch z neho nebudete mať ťažkú hlavu. Jozef II. usilovne pracoval na reformách, preto mu učarovala ľahkosť a sviežosť tohto piva.

Jozef II. Habsburský

Syn Márie Terézie bol osvietenský panovník. Svojimi rozhodnutiami menil habsburskú ríšu a jeho patenty (rozhodnutia/zákony) sa navždy zapísali do histórie ako zmeny k lepšiemu. Určite sa mu nerobili také vážne rozhodnutia jednoducho a pri svojom osvieTení potreboval aj osvieŽenie. Nepochybujeme, že naša desinka ho príjemne osviežila a pri tom nestratil jasnú myseľ, aby mohol prijímať ďalšie osvietenské reformy.

Svetlý ležiak plzenského typu 12 %

Na cisára pána
(Franca Jozefa)!

Svetlý nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodne kvasený ležiak plzenského typu s plnou tmavo zlatistou farbou a aj bohatou chuťou. Poctivo uvarený na zdravie nášho cisára pána. Jemný, no zároveň plný chuťou plzenského a mníchovského sladu pohladí váš jazyk a vôňa českého chmeľu pošteklí váš nos. Práve takéto ušľachtilé pivo určite popíjal aj František Jozef k svojmu obľúbenému viedenskému rezňu či iným skvostom tradičnej rakúskej kuchyne. Aj dobrý vojak Švejk pripíjal na zdravie cisára poctivou dvanástkou: Na cisára pána (Franza Jozefa)!

František Jozef I. Habsburský

Najdlhšie vládnuci habsburský panovník na rakúsko-uhorskom tróne, ktorý absolvoval prísnu vojenskú výchovu. Vojenský štýl života, jednoduchosť, striktnosť a zmysel pre povinnosti ho sprevádzali celým životom. Počas šesťdesiatich rokoch na cisárskom tróne toho zažil veľa, až po prvý celosvetový vojnový konflikt. V mladosti zahorel láskou k Alžbete Bavorskej – Sissi, ktorá sa stala jeho manželkou. Pri návštevách jej rodného Bavorska si určite rád vychutnával pravý poctivý bavorský ležiak. Často cestoval po krajine, poľoval a bol povestný tým, že sa stravoval v miestnych pohostinstvách a k milovanej tradičnej rakúskej kuchyni si doprial dozaista aj pohár dobrého piva.

Pšeničné pivo 12 %

Lotrinského
štýlový weizen

Svetlé nefiltrované, nepasterizované, vrchne kvasené pšeničné pivo s jemným zamatovým zákalom. Svetlá pšeničná dvanástka vás očarí na prvý pohľad. Vôňa klinčekov spolu s chuťou zrelých banánov bude božským zážitkom pre vaše telo aj dušu. Jeho farba je rovnaká ako farba dozretých lánov pšenice, z ktorej je toto jedinečné pivo uvarené. Zlatistá zamatová farba a elegancia v chuti očarili aj Františka I. Lotrinského.

František I. Lotrinský

Manžel Márie Terézie bol na rozdiel od nej pohodlný, formálna funkcia rímsko-nemeckého cisára mu zabezpečovala dostatočný honor a prestíž. Jeho talent sa prejavil neskôr, avšak v inej role akou bolo vládnutie. František Lotrinský sa prejavil ako zdatný podnikateľ a obchodník. Zakladal manufaktúry, predovšetkým na výrobu látok, skla, ale aj luxusných šiat. V danej dobe určoval módne trendy. Povráva sa, že sa stal najbohatším mužom Európy. Pri svojich občasných záletoch a neverách svojej cisárskej manželke, či iných radovánkach života, si určite doprial aj pohár dobrého piva.

Tmavý ležiak 13 %

Terkin tmavý
dúšok

Tmavý nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodne kvasený ležiak. Pravý pivný gurmán ocení hustotu a kvalitu tohto tmavého piva. Prepražený slad s kávovou vôňou vytvára skutočný pivársky zážitok. Jeho predchodcom bolo slávne uhorské pivo Sv. Florian, ktorého chuť, farbu a vôňu vedeli oceniť ľudia už v dávnej histórii. Plnosť v chuti a eleganciu tohto piva ocenila aj Mária Terézia, podľa ktorej sme ho pomenovali.

Mária Terézia

Populárna osvietená panovníčka Rakúsko-Uhorska, ktorá bola korunovaná v Bratislave. Bola striktná, dôsledná a v krajine zaviedla mnoho prospešných reforiem. V živote bola šťastná, pretože sa mohla vydať z lásky za Františka Lotrinského. Spolu mali až šestnásť detí, z ktorých sa dožilo dospelosti desať. Ona bola rozhodná panovníčka a jej manžel naopak pohodlný, ale úspešný podnikateľ a obchodník. Svojou sobášnou politikou dosiahla obrovský vplyv na mnoho európskych panovníckych dynastií a aj preto si vyslúžila titul: Matka Európy.

Pivný špeciál typu IPA 15 %

Rudyho
záletnícka IPA

Svetlé až polotmavé, nefiltrované, nepasterizované, vrchne kvasené pivo IPA (indian pale ale), ktoré má plné sladové telo a výraznú chmeľovú arómu s podstatne vyššou hladinou alkoholu. Je  skvelou povinnou výbavou záletníkov a bonvivánov v každom dobrom [pub]e. Aj následník Rudolf si vedel vychutnať pri svojich záletoch a bohémskom štýle života eleganciu, plnosť a vyšší obsah alkoholu v tomto pivnom špeciáli.

Rudolf Habsburský

Korunný princ a následník trónu, jediný syn Františka Jozefa, musel absolvovať v ranom detstve prísnu vojenskú výchovu, o ktorú sa starala jeho stará matka Žofia. Avšak citlivá povaha Rudolfa, nebola predurčená pre vojenskú kariéru. Rudolf oplýval bystrosťou, múdrosťou, vyspelým slovným prejavom a veľkou túžbou po vzdelaní. Liberálne názory jeho učiteľov ovplyvnili jeho ďalší život. Sobáš z politickej vôle cisárskeho dvora posilnil jeho pocit nenaplnených túžob a očakávaní v živote. Túžba po slobodnom živote ho priviedla k častým záletom, „flámom“, až k bohémskemu štýlu života, v rámci ktorého určite nechýbal ani pohár kvalitného pivného špeciálu.

PIVNÝ ŠPECIÁL TYPU ALE 11 %

Sissin rozmar

Na známosť sa dáva, že súčasťou ponuky našich pív je pivný špeciál, ktorý sa svojou rozmarnosťou verne podobá rozmarom samotnej cisárovnej Sissi. Túto vlastnosť sme zakomponovali do názvu piva, a tak náš najnovší limitovaný špeciál nesie meno Sissina Terka – spojením Sissinho špeciálu s Terkiným tmavým dúškom.
Tmavý nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodne kvasený ležiak má chuť prepraženého sladu s kávovou vôňou a arómou horkej čokolády. Veľkolepé spojenie sľubuje neopakovateľný pivársky zážitok. Prečo neopakovateľný?
Ležiak vyzrieval mesiac vo vinárskom barikovom sude, v ktorom predtým odpočívalo sladké, dezertné víno, odrody Tramín korenistý. Vďaka nemu nadobudol jedinečnú chuť.

Sissi –  Alžbeta Bavorská

Od malička z nej vyrastala ambiciózna, vzdelaná, citlivá, avšak nekonvenčná až slobodomyseľná žena. Pri stretnutí s Františkom Jozefom, na plánovaných zásnubách svojej sestry s mladým rakúskym cisárom, vzplanula medzi nimi osudová láska. V pôvodne šťastnom manželstve sa postupne Sissi cítila spútaná dvornou etiketou a panovníckymi povinnosťami. Naplno sa prejavila jej nekonvenčná povaha a hľadala neustály únik. Sissi veľmi rada a veľa cestovala a objavovala nové veci. Bola považovaná za najkrajšiu panovníčku na svete, veľmi starostlivo dbala o svoj zovňajšok. Priam zbožňovala na tú dobu nové, miestami až avantgardné veci. Aj keď vyrastala v Bavorsku, kde na stole nechýbali poctivé ležiaky, v našom pivovare Sissi objavuje nevšedné, tak trochu avantgardné špeciály s rôznymi príchuťami.

Kúpiť pivo PaB

Krátky text o tom, že sa dá pivo kúpiť na na načom eshope dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

Menu