Pivo sa na Pálffyovskom dvore v Svätom Jure varilo od nepamäti

Krásne slnečné a teplé dni priam lákajú prísť na dobre vychladené, skvelo načapované, remeselné pivo. Vo Svätom Jure si ho viete vychutnať pri nezameniteľnej atmosfére Kaštieľa Pálffy. Práve dnes 13.mája v Hostinci Palatín narazili prvé pivá, ktoré sa navarili v Pivovare Pálffy Brauerei – PaB. Ten nájdete priamo na nádvorí kaštieľa.

Od dnešného dňa sú v ponuke prvé tri typy piva.
Osviežiť sa môžete svetlým ležiakom plzenského typu – Jozefova desinka na osviež/tenie. Je to nepasterizované spodne kvasené výčapné pivo zlatistej farby so sladovým telom a horskosťou po použití českých chmelov.

Hostinec Palatín ponúka aj čapovaný špeciál typu IPA – Rudyho záletnícka IPA, ide o svetlé, až polotmavé nefiltrované, nepasterizované vrchne kvasené pivo.
A prvú trojku pív uzatvára pšeničné pivo 12 % – Lotrinského štýlový weizen. Pivo je svetlé, nefiltrované, nepasterizované vrchne kvasené s jemným zamatovým zákalom.

Už čoskoro pribudnú do ponuky ďalšie tri pivá.

Ako ste si mohli všimnúť, pivá majú naozaj príznačné názvy a všetky súvisia s Habsburgovcami. Prečo práve oni? No prečo nie? Aj v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure
vernosť Habsburgovcom pripomína salónik pomenovaný podľa tohto panovníckeho rodu. Práve v tomto salóniku môžete obdivovať originálne portréty predstaviteľov tohto rodu, panovníkov Rakúska-Uhorska. My sme ich symbolicky pozvali na návštevu nášho pivovaru, aby ochutnali naše remeselné pivo. Do Pab-u / [pub]u prijali pozvanie viacerí.

Tak na zdravie milí naši hostia. Tešíme sa na vaše prvé hodnotenia tohoto skvelého moku.

Novinky z PaB-u

Menu