OKTÓBERFEST s pivami Pálffy Brauerei

V sobotu 1. októbra 2022 sa v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure uskutočnil prvý OKTÓBERFEST, na ktorom si mohli jeho návštevníci vychutnať pivá z nášho pivovaru Pálffy Brauerei. A podobne, ako na pivnom festivale v bavorskom Mníchove, aj tento náš OKTÓBERFEST sa niesol v duchu dobrého remeselného piva, hudby a dobrej nálady.

Naše pivá s originálnymi názvami – Jozefova desinka na osviež[t]enie, svetlý ležiak Na cisára pána (Franca Jozefa), Lotrinského štýlový weizen, Terkin tmavý dúšok, Rudyho záletnícka IPA či špeciál Sissin rozmar – potešili každého pivného fanúšika. Najviac sa čapovala Rudyho záletnícka IPA – polotmavé, vrchne kvasené pivo typu IPA (Indian Pale Ale), ktoré získava svoju výraznú chuť a arómu vďaka procesu studeného chmelenia.

Celý program nášho Októberfestu odmoderoval skvelý zabávač Ivan Bindas – alias Binďo, ktorý si vyskúšal aj rolu barmana 😊

Mysleli sme tiež na našich najmenších. Tých potešilo nielen maľovanie na tvár, či vystúpenie Šaša Ľuboša, ale aj divadelné predstavenie „Na Zemi dobre mi“ od občianskeho združenia Divadlo na hojdačke zameriavajúceho sa na tvorbu pre deti a mládež.

O zábavu pre dospelých sa postarali rôzne zaujímavé súťaže – napríklad v pití piva na čas alebo v držaní litrového pivného krígľa.

Hlavným programom nášho Októberfestu bolo večerné vystúpenie špeciálneho hodobného hosťa. O originálnu bavorskú veselicu sa postarali Juraj Zaujec Band a Svetlana Rymarenko, ktorých muzikantské umenie (z prevzatého i vlastného repertoáru) roztancovalo a rozospievalo viac ako 300 návštevníkov podujatia.

A k dobrému pivu sa automatický hodí dobré jedlo. Nechýbala jaternica, klobáska, pečený zemiak, praclíky, oškvarkové pagáče, či lahodná maková alebo jablková štrúdľa. A to všetko od našich šikovných kuchárov z Kaštieľa Pálffy.

Ďakujeme, že ste s nami strávili tento úžasný deň a pomohli nám naštartovať novú tradíciu pivného festivalu vo Svätom Jure.

Novinky z PaB-u

Menu